15. 2021. júl

Menetrendi változások 2021. augusztus 01-től

2021-07-15T07:55:07+01:00

Tisztelt Utasaink!

Veszprém Megyei Jogú Város Közgyűlésének határozata alapján, a V-Busz Veszprémi Közlekedési Kft. 2021. augusztus 01. napjától az alábbi menetrendi módosításokat vezeti be:

  1. Új megállóhely létesítése, „Pápai úti forduló (körforgalom)” elnevezéssel:
  • Az 1-es, 8-as és 18-as járatok a Pápai úti forduló megállóhely helyett, az új körforgalom melletti megállókban állnak meg.
  • A 21-es járatok végállomása továbbra is a Pápai úti forduló, de a járatok megállnak a körforgalomnál lévő új megállókban is.
  1. Jutaspusztán élő tanulók biztonságosabb eljutása a Deák Ferenc Általános Iskolához
  • Munkanapokon a Haszkovó fordulóból induló 18-as járat 6:35 helyett 5 perccel korábban, 6:30-kor indul, míg Csatárhegy, Kápolna utcából 7:25 helyett 7:20-kor, így a diákok biztonsággal beérnek a tanítás kezdetére.
  1. Szabadság lakótelep kiszolgálása:
  • Veszprém, Autóbuszállomás – Szabadság lakótelep, bejárati út között a Volánbusz Zrt. elővárosi/regionális autóbuszjáratait a V-Busz Kft. érvényes bérleteivel és elővételben váltott jegyeivel is igénybe lehet venni. Érvényes elővételben váltott jegy vagy bérlet hiányában, a Volánbusz Zrt. díjszabása az érvényes.
  1. Gyulafirátót és Kádárta településrészek kiszolgálása:
  • Veszprém, Autóbuszállomás – Kádárta – Gyulafirátót között a Volánbusz Zrt elővárosi/regionális autóbuszjáratai t a V-Busz Kft. érvényes bérleteivel és elővételben váltott jegyeivel igénybe lehet venni. Érvényes elővételben váltott jegy vagy bérlet hiányában, a Volánbusz Zrt. díjszabása az érvényes.
  • Ezzel párhuzamosan a 24E járat megszüntetésre kerül, útvonalát a Volánbusz Zrt. járatai fedik le.
  1. Veszprém Sportuszoda helyi autóbuszjárattal történő kiszolgálása:
  • A 23-as vonal menetrendje is módosul, a járatok többsége – a néhány időpont kivételével – betér az uszodához.
  • Tanítási napokon az Autóbuszállomásról 7:25-kor induló járat 5 perccel korábban 7:20-kor indul, hogy a kádártai tanulók biztonsággal beérkezzenek a gyulafirátóti iskolába, a tanítási idő kezdetére.
  • Veszprém, autóbuszállomás – Veszprém Sportuszoda között a 23-as jelzésű járatok többsége 23U jelzéssel a nyitva tartási időhöz igazodóan betér az uszodához, az alábbi menetrend szerint:


Autóbuszállomásról indul:

Iskolaidőszakban Tanszünetben
Hétköznap Szombat Vasárnap Hétköznap
Indulás Vonal Indulás Vonal Indulás Vonal Indulás Vonal
5:00 23 5:35 23 5:35 23 5:00 23
5:40 23 6:34 23U 6:34 23U 5:40 23
6:37 23U 7:32 23U 7:32 23U 6:37 23U
7:00 23 8:32 23U 8:32 23U 7:00 23
7:20 23U 9:32 23U 9:32 23U 7:27 23U
8:05 23 10:32 23U 10:32 23U 8:05 23
8:32 23U 11:32 23U 11:32 23U 8:32 23U
9:32 23U 12:32 23U 12:32 23U 9:32 23U
10:32 23U 13:32 23U 13:32 23U 10:32 23U
11:32 23U 14:32 23U 14:32 23U 11:32 23U
12:32 23U 15:32 23U 15:32 23U 12:32 23U
13:05 23 16:32 23U 16:32 23U 13:05 23
13:32 23U 17:32 23U 17:32 23U 13:32 23U
14:05 23 18:32 23U 18:32 23U 14:05 23
14:32 23U 19:35 23 19:35 23 14:32 23U
15:02 23U 20:35 23 20:35 23 15:02 23U
15:32 23U 21:35 23 21:35 23 15:32 23U
16:02 23U 22:35 23 22:35 23 16:02 23U
16:32 23U 16:32 23U
17:02 23U 17:02 23U
17:32 23U 17:32 23U
18:02 23U 18:02 23U
18:32 23U 18:32 23U
19:05 23 19:05 23
19:35 23 19:35 23
20:05 23 20:05 23
20:35 23 20:35 23
21:05 23 21:05 23
21:35 23 21:35 23
22:35 23 22:35 23

 

Gyulafirátót, fordulótól indul:

Iskolaidőszakban Tanszünetben
Hétköznap Szombat Vasárnap Hétköznap
Indulás Vonal Indulás Vonal Indulás Vonal Indulás Vonal
4:35 23 5:00 23 5:00 23 4:35 23
5:00 23 6:00 23 6:00 23 5:00 23
5:30 23 7:00 23 7:00 23 5:30 23
6:00 23 8:00 23U 8:00 23U 6:00 23
6:15 23 9:00 23U 9:00 23U 6:15 23
6:30 23 10:00 23U 10:00 23U 6:35 23
6:45 23 11:00 23U 11:00 23U 6:52 23
6:55 23 12:00 23U 12:00 23U 7:07 23
7:07 25 13:00 23U 13:00 23U 7:25 23
7:25 23 14:00 23U 14:00 23U 7:55 23U
7:55 23U 15:00 23U 15:00 23U 8:30 23
8:30 23 16:00 23U 16:00 23U 9:00 23U
9:00 23U 17:00 23U 17:00 23U 10:00 23U
10:00 23U 18:00 23U 18:00 23U 11:00 23U
11:00 23U 19:00 23U 19:00 23U 12:00 23U
12:00 23U 20:00 23U 20:00 23U 13:00 23
13:00 23 21:10 23 21:10 23 13:30 23U
13:30 23U 14:00 23
14:00 23 14:30 23U
14:30 23U 15:00 23U
15:00 23U 15:30 23U
15:30 23U 16:00 23U
16:00 23U 16:30 23U
16:30 23U 17:00 23U
17:00 23U 17:30 23U
17:30 23U 18:00 23U
18:00 23U 18:30 23U
18:30 23U 19:00 23U
19:00 23U 19:30 23U
19:30 23U 20:00 23U
20:00 23U 21:00 23
21:00 23 21:40 23
21:40 23

A változások az utazástervezőben és a megállóhelyi indulási jegyzékeken, valamint a V-Busz UTAS applikációban is megjelennek és nyomonkövethetők.

Köszönjük, hogy igénybe veszik járatainkat, kellemes utazást kívánunk!

Menetrendi változások 2021. augusztus 01-től2021-07-15T07:55:07+01:00
25. 2021. jún

Tervezett rendszer-karbantartási munkálatok a SimplePay online fizetési rendszerében

2021-06-25T09:07:16+01:00

Tisztelt Utasaink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2021.06.26-án (szombat) 12:45 – 2021.06.27-én (vasárnap) 03:45 között tervezett rendszer-karbantartási munkálatok miatt a SimplePay online fizetési rendszerének internetes kártyaelfogadási szolgáltatásában időszakos kiesések várhatók, így a Közlekedés Mobiljegy applikációban történő vásárlásokhoz kapcsolódó bankkártyás fizetés akadozhat.

Tervezett rendszer-karbantartási munkálatok a SimplePay online fizetési rendszerében2021-06-25T09:07:16+01:00
12. 2021. máj

Forgalmi korlátozások – 2021. május 14. péntek – Óváros tér – Völgyhíd – Pápai út

2021-05-12T13:40:35+01:00

Tisztelt Utasaink!

2021. május 14.-én pénteken várhatóan 14 óra és 15 óra között a Tour de Hongrie 2021 kerékpárverseny miatt lezárásra kerül az Óváros tér – Rákoczi Ferenc u. – Szabadság tér – Óvári Ferenc út – Dózsa György út – Szent István Völgyhíd – Völgyhíd tér – Pápai út a 8-as számú főút közti szakasza. ű

A teljes zárás ideje alatt autóbuszvonalaink az alábbiak szerint közlekednek:

1-es viszonylat

A Vasútállomástól 13:53 és 14:32-kor induló járatok, mindkét irányban a Hotel és a Valeo között a Házgyári úton át megállás nélkül közlekednek. A Hotel és Valeo közti eredeti útvonalon lévő megállók mindkét irányban kimaradnak. Valeotól történő visszaindulásuk a forgalmi viszonyoktól függ, de várhatóan késéssel közlekednek.

2-es viszonylat

A Vasútállomástól 14:06-kor induló járat a Hotelig közlekedik, onnan indul vissza.

3-as viszonylat

A Haszkovó fordulótól 13:53, 14:13-kor, és Csererdőből 14:00, 14:10, 14:22-kor induló járatok mindkét irányban a Hotel és Vértanú utca között terelt útvonalon közlekednek. A Hotel és a Tüzér utcai forduló között nem áll meg, a Tüzér utcai fordulótól a Dózsa György térig az 5-ös vonalán közlekedik, majd a Vértanú utcától eredeti útvonal szerint.

4,4A,6-os jelzésű vonalak:

14 órától a zárás végéig várhatóan 15 óráig a Hoteltől a Mártírok útján át közlekednek mindkét irányban, az Egyetem utcai megállók kimaradnak, azonban a terelt útvonalon érintett megállókban biztosítjuk a fel- és leszállást.

5-ös vonal

A Vasútállomástól 13:55, 14:15-kor, a Kádártai úti fordulótól 13:55 és 14:15-kor induló járatok a Hotel és Vasútállomás között terelt útvonalon, a Jutasi úton át közlekednek. A terelt útvonalon érintett megállókban a fel-és leszállás biztosított. A Tüzér utcai fordulót és a Dózsa György teret, a 3-as jelzésű autóbusszal lehet megközelíteni.

8-as vonal

A Haszkovótól 13:51, 14:21-kor, és Csererdőből 14:07. 14:32-kor induló járatok a Mester utca és Piramis utca között terelt útvonalon közlekednek, eredeti megállóik kimaradnak. A terelt útvonalon lévő megállókban nem állnak meg.

12-es vonal

A 14:34-kor induló járat nem közlekedik, kimarad.

13-as vonal

A Kádártai úti fordulóból 13:53-kor és 14:23-kor induló járatok csak a Hotel megállóig közlekednek, és indulnak vissza.

18-as vonal

Csatárhegytől 14:00-kor induló járat a Piramis utcáig eredeti útvonalán közlekedik, tovább terelt útvonalon a Házgyári útra tér vissza, és eredeti menetrend szerint a Posta-garázs megállóhelytől halad tovább. A terelt útvonalon érintett Házgyár elnevezésű megállóban is biztosítjuk az utasok fel és leszállását.

21-es vonal

A Kádártai úti fordulóból 13:20-kor induló járat csak a Piramis utcáig közlekedik, és onnan indul vissza, eredeti menetrend szerint.

A többi érintett járat bevárja a forgalomkorlátozás végét, majd a lezárás feloldását követően várhatóan néhány perc késéssel közlekednek tovább.

Felhívjuk utasaink figyelmét, hogy jelentős torlódások várhatóak a zárások miatt, így az iparterületek vonzáskörzetében az eljutási idő jelentősen megnövekedhet!

A V-Busz Kft. járatai a forgalomtól függően tudnak közlekedni, így türelmüket és megértésüket kérjük!

Kérjük kövesse járatainkat a mobilapplikáción, melyből tájékozódhatnak az aktuális forgalmi helyzetről!

Forgalmi korlátozások – 2021. május 14. péntek – Óváros tér – Völgyhíd – Pápai út2021-05-12T13:40:35+01:00
11. 2021. máj

Tájékoztatás – A V-Busz Kft. Üzletszabályzatának tervezett módosításairól

2021-05-11T10:55:31+01:00

Tisztelt Utasaink!

Tájékoztatjuk Önöket a V-Busz Kft. Üzletszabályzatának tervezett módosításairól.

VIII.1. Kézipoggyász szállítása c. pont az alábbiakkal egészül ki:

Roller csak összecsukott állapotában szállítható az autóbuszon.

 

Tájékoztatás – A V-Busz Kft. Üzletszabályzatának tervezett módosításairól2021-05-11T10:55:31+01:00
30. 2021. ápr

Térítésmentes közlekedési lehetőség érettségi vagy szakmai vizsgát tevő, tanulói jogviszonyban álló személyek részére

2021-04-30T09:41:18+01:00

Tisztelt Utasaink!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a tulajdonos Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 189/2021. (IV.29.) határozata alapján 2021. május-június hónapban a veszprémi székhelyű köznevelési, szakképzési intézményben érettségi vagy szakmai vizsgát tevő, tanulói jogviszonyban álló személyek a menetrendszerinti személyszállítási közszolgáltatást az érettségi vagy szakmai vizsga napján térítésmentesen vehetik igénybe.

Térítésmentes közlekedési lehetőség érettségi vagy szakmai vizsgát tevő, tanulói jogviszonyban álló személyek részére2021-04-30T09:41:18+01:00
Go to Top